فرش کاشان

فرش کاشان از قرن ۱۷ در دوران سلطنت صفوی ساخته شده اند و بسیاری از محققان معتقدند که برخی از طرح های کوچک ابریشم از قرن شانزدهم آغاز می شود. کاشان برای بسیاری از حاکمان دوران صفویه تعطیلات تعطیلاتی بود که از معماری خیره کننده برخوردار بود و این شهر برای خانه های تعطیلاتی آن مشهور است. فرش های ساخته شده در کاشان اغلب بلافاصله قابل تشخیص هستند و از زیباترین و معروف ترین فرش های ایرانی هستند. برای بسیاری، زمانی که آنها از یک فرش ایرانی فکر می کنند، تصویری که آنها در سر خود می بینند این است که فرش سنتی کاشان با مدال مرکزی در یک میدان قرمز با مرزهای دریایی و عاج (وسط زیر) است.

خرید فرش کاشان

شهر کاشان و حومه آن در بیابان محاصره شده و بنابراین منبع خوبی از مواد محلی ندارند؛ در اصل پشم مروینو از منچستر (انگلستان) وارد شده بود تا برخی از فرش های باشکوه ایران را ایجاد کند. در تازه ترين مراكز كاشان، پشمی كه از سبزوار تهيه شده است، يكی از بهترين پشم ايران را توليد می كند.

فرش های کاشان به طور معمول با کیفیت بالا هستند، بسیاری از پارچه های ابریشم را به طرح های خود اضافه می کنند. بنیاد تمایل دارد پنبه باشد، اما برخی از بهترین نمونه ها ممکن است ابریشم خالص باشند. پشم باید نرم باشد و شمع را کاملا محکم کند. شمارش گره (KPSI) می تواند از ۱۰۰ تا بیش از ۸۰۰ در هر اینچ مربع برای نمونه های شگفت انگیز (و گران) باشد. اکثریت کاشان دارای یک طرح مشابه با یک مدال مرکزی و نقوش گلدار ایرانی که الگوی آن را تشکیل می دهند، اما همانطور که در بیشتر مناطق، طرح ها ممکن است متفاوت باشند. رنگ های معروف آفتاب، قرمز، آبی و نرم سبز. این شهر خانه قدیمی ترین باغ موجود در ایران، باغ فین است، و این باغ نیز به عنوان موز برای بسیاری از طرح های شهرستان عمل می کند.