اطلاعیه تولیدی فرش کاشان

چرا فرش کاشان ؟

تولیدی فرش کاشان

پایتخت  فرش ایران کجاست ؟ چرا فرش کاشان را بیشتر از فرش مشهد –فرش اصفهان میشناسند ؟ فرق فرش کاشان با فرش های شهر های دیگر چیست که گاهی بیشترین طرح ها و جدید ترین مدل ها بافت کاشان است.
کاشان بیش از ۵ شهرک فعال در زمینه تولید فرش دارد که این شهرک ها هرکدام بالغ بر ۵۰ کارخانه تولیدی فرش در ان هست .غیر از اینکه بیرون شهرک های تولید فرش ،کارخانه های زیادی هم بیرون شهرک در حال تولید فرش کاشان هستند.
تعداد زیادی کارخانه هست که به اسم فرش کاشان در حال تولید است پس فقط در شهر کاشان است  نه اسم فرش کاشان، این کارخانه ها خود به اسم برند مشخصی در حال تولید فرش میباشند اما به دلیل عادت ومعروف بودن کارخانه ها و کم بودن کارخانه ها در گذشته فقط اسم شهر را نام میبردند. مثلا فرش مشهد فقط ۴ کارخانه تولید فرش است که با مارک مشهد شناخته میشوند.فرش مشهد،فرش نگین مشهد،فرش زمرد مشهد و فرش ارا مشهد این ۴ کارخانه چون از اول در تولید فرش مثل هم تولید میکردند برای همین تفاوتی در کیفیت باهم نداشتند .اما در کاشان ،فرش کاشان به دلیل وجود کارخانه های متفاوت و مختلف تولید کننده دیگر نمیتوان گفت فرش کاشان چون در این ازدهام تولید باید به کدام فرش اعتماد کرد با این کار با وجود فرش های بی کیفیت که در شهر کاشان تولید میشود خیلی از فروشگاه های فرش هم از این سوء استفاده کرده به ان تولید بی کیفیت هم فرش کاشان میگویند که این باعث از بین رفتن اعتماد مصرف کننده از برند نام دار کاشان میشود . برند سازی امری است که جلوی این مشکل را در اینده نزدیک خواهد گرفت و هر فرشی به اسم کارخانه ان شناخته میشود نه شهر تولید کننده ان.
تولید کننده ها خوب میدانند با تغییر نخ فرش چه تغییر ی در کیفیت و قیمت فرش بوجود می اید.بخش اصلی فرش را نخ فرش تشکیل میدهد. در صورت استفاده شدن نخ نامرغوب در فرش عمر فرش کم میشود که این نخ نامرغوب به اسم های پی سی اف ،پلاستیک و پولی استر شناخته میشود . بهترین نخ برای بافت فرش نخ ۱۰۰% اکرولیک می باشد . نخ اکرولیک به دلیل قیمت بالای که نسبت به نخ های دیگر دارد باعث افزایش قیمت فرش بافته شده میشود.برای همین فروشندگان و تولید کننده های فرش با فروش فرش های بی کیفیت کاشان به اسم فرش های درجه یک کاشان خیانت بزرگی به این شهر بزرگ تولید کننده میکنند.شما با شناخت بهتر برند تولید کننده میتوانید راحت از فروشگاه  فرش کاشان خرید کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *