فرش کاشان, وبلاگ

تغییر دکوراسیون منزل با فرش طوسی | قیمت فرش ماشینی

انتخاب فرش طوسی

اگر می‌خواهید بعد از مدت‌ها دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید بهتر است خرید فرش طوسی را نیز در نظر داشته باشید. این رنگ به‌خصوص برای افرادی مناسب است که در فواصل زمانی کوتاه دکوراسیون منزل را تغییر نمی‌دهند.

فرش از کالاهای مهم خانه به‌حساب می‌آید که رنگ آن می‌تواند ظاهر کلی محیط را تغییر دهد. پس باید محصولی انتخاب کرد که با ایجاد تناسب در بخش‌های مختلف، محیطی زیبا و آرامش‌بخش برای ما فراهم کند.

طراحان با در نظر گرفتن این موضوع اقدام به تولید فرش‌هایی با رنگ‌های جذاب در مدل‌های متنوع کردند. یکی از مهم‌ترین این محصولات را می‌توان فرش‌های طوسی دانست. در ادامه با ویژگی‌ها و تاثیر این محصول در دکوراسیون بیشتر آشنا می‌شویم پس تا انتها با ما همراه باشید.

چرا فرش طوسی؟

با توجه به روان‌شناسی رنگ‌ها درمی‌یابیم رنگ طوسی که در دسته‌بندی سرد و خنثی قرار می‌گیرد از ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند سازگاری با بخش‌های مختلف، کمک به افزایش اعتمادبه‌نفس، کمک به کاهش اضطراب، نداشتن وابستگی و ایجاد فضایی آرام برخوردار است.

به همین دلیل نیز طراحان تصمیم گرفتند طیف‌های متنوع روشن تا تیره رنگ طوسی را در تولید فرش به‌کار گیرند. محصولی با این رنگ می‌تواند در دکوراسیون منزل تغییرات جذابی به‌وجود بیاورد.

 تاثیر فرش طوسی در دکوراسیون منزل

فرش طوسی در دکوراسیون منزل

فرش طوسی در دکوراسیون منزل

فرش‌ها می‌توانند محیطی زیبا، آرامش‌بخش و مدرن یا کلاسیک ایجاد کنند به‌شرطی که بتوانید رنگ درست آن را انتخاب کنید. فرش طوسی به‌دلیل خنثی بودن به یکی از بهترین گزینه‌ها برای انواع دکوراسیون به‌خصوص مدرن تبدیل شده است.

اگر به‌دنبال فرش جدید برای خانه خود هستید رنگ طوسی می‌تواند بهترین انتخاب باشد. اما باید به سایر دکوراسیون منزل مانند مبلمان، رنگ دیوارها، رنگ پرده و مواردی از این قبل نیز دقت کنید.

فرش‌های طوسی طیف رنگی متنوعیط دارند و ازاین‌رو با محیط‌های مختلف نیز هماهنگ می‌شوند اما برای داشتن فرش مدرن باید طرحی انتخاب کنید که تا حدودی ساده و مینیمال باشد.

در مقابل برای خانه‌هایی با دکور کلاسیک لازم است فرش طوسی دارای طرح‌ سنتی و نقش‌ونگارهای متنوع باشد. عدم توجه به این موارد باعث می‌شود حتی خنثی بودن رنگ طوسی نیز تناسب لازم را در محیط ایجاد نکند.

فرش‌های طوسی برای چه محیط‌هایی مناسب‌اند؟

 

فرش طرح گل رز افشان طلاکوب

فرش طرح گل رز افشان طلاکوب

با توجه به علاقه‌مندی افراد به رنگ طوسی امروزه انواع فرش‌ طوسی جدید در طیف تیره و روشن با طرح‌های متنوع وارد بازار شده است. پس می‌توان گفت فرش‌هایی با رنگ طوسی برای بیشتر محیط‌ها قابل استفاده هستند.

یکی از محیط‌هایی که این فرش می‌تواند تاثیر بسیار زیبایی روی آن بگذارد خانه‌هایی با دکوراسیون سفید هستند. اگر خانه شما کاملا خنثی است می‌توانید با خرید فرش‌های طوسی و دیگر لوازم با طیف‌های مختلف طوسی، محیطی کاملا مدرن، جذاب و خیره‌کننده ایجاد کنید.

البته خنثی بودن طوسی باعث شده فرش‌های تولیدشده با این رنگ در محیط‌های دیگری با رنگ صورتی، مشکی، قهوه‌ای آبی و حتی قرمز نیز قابل استفاده باشند و تناسب خوبی ایجاد کنند.

در انتخاب فرش‌های طوسی باید دقت زیادی داشت. اینکه فرش را برای محیط کلاسیک می‌خواهید یا مدرن قطعا در انتخاب طیف رنگی و طرح آن تاثیرگذار خواهد بود. همچنین باید تا حد امکان از ترکیب چندین رنگ متضاد در محیط اجتناب کنید.

این نوع فرش در محیط‌های کلاسیک می‌تواند ترکیب خوبی با مبلمان‌های سبز یا قرمز ایجاد کند. این موضوع را در نظر بگیرید که هر بخش خانه نباید رنگی مجزا داشته باشد. تنها در این صورت طوسی می‌تواند هارمونی و زیبایی لازم را ایجاد کند.

فرش‌های طوسی ماشینی در مدل‌های مختلف با قیمت‌های متنوع در بازار موجود هستند تا همه افراد بتوانند با توجه به نیاز خود و بودجه‌ای که دارند نوع مناسبی از آن را انتخاب کنند. به همین دلیل توجه به مشخصه‌های تاثیرگذار روی قیمت آن مهم است.

چه عواملی روی قیمت فرش ماشینی تاثیر می‌گذارند؟

با توجه به محبوبیت فرش طوسی ماشینی بهتر است عواملی که روی قیمت آن تاثیر می‌گذارند را بشناسیم تا با آگاهی لازم برای خرید این نوع فرش اقدام کنیم. این موارد به شرح زیر هستند:

شانه و تراکم فرش

فرش وینتیج طوسی 1200 شانه

فرش وینتیج طوسی ۱۲۰۰ شانه

یکی از مهم‌ترین عوامل که به‌شدت روی قیمت فرش تاثیر می‌گذارد شانه و تراکم آن است. هر چه این اعداد بالاتر باشند نشان از تعداد گره‌های زیادتری می‌دهند. در نتیجه الیاف بیشتری در تولید فرش استفاده می‌شود که روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد.

متراژ فرش

با بررسی قیمت فرش ۱۲ متری و قیمت فرش ۹متری که در یک شانه و تراکم تولیدشده باشند متوجه می‌شویم که ابعاد این محصول ارتباط مستقیمی روی هزینه نهایی آن دارد. دلیل این موضوع نیز قطعا به میزان الیاف مورد استفاده در تولید آنها برمی‌گردد.

الیاف فرش

الیاف مورد استفاده در تولید فرش ماشینی را می‌توان از مهم‌ترین عوامل موثر روی قیمت آن دانست. به‌گونه‌ای که گاهی مشخصه متراژ نیز تاثیر خود را از دست می‌دهد. یعنی قیمت فرش ۹ متری بافته‌شده از اکریلیک می‌تواند بیشتر از محصول ۱۲ متری با نخ پلی‌استر باشد.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد به‌دنبال خرید فرش‌های ماشینی با مناسب‌ترین قیمت هستند باید تمام این موارد در نظر بگیرند. همچنین شناخت بهترین تولیدکننده و فروشنده نیز می‌تواند به کاهش هزینه‌های خرید فرش ماشینی کمک کند.

فرش کاشان تولید کننده انواع فرش‌ ماشینی

 

اگر می‌خواهید خریدی کاملا مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی داشته باشید باید خرید مستقیم از تولیدکننده را انتخاب کنید. فرش کوروش در این زمینه به شما کمک می‌کند. این مجموعه فرش‌های باکیفیت تولیدشده از بهترین الیافت را با مناسب‌ترین قیمت به‌فروش می‌رساند.

افرادی که می‌خواهند فرش طوسی مورد نظر خود را از مجموعه‌ای انتخاب کنند که تنوع بالایی در محصولات دارد نیز باید تولیدکننده‌ها را انتخاب کنند. فرش کاشان در این زمنیه نیز می‌تواند به خریداران کمک کند تا حق انتخاب بیشتری داشته باشند.

جمع‌بندی

امروزه استفاده از فرش طوسی در انواع دکوراسیون دیده می‌شود. دلیل این موضوع نیز ویژگی‌های خاص و جذاب رنگ طوسی است. فرش‌های تولیدشده در این رنگ می‌توانند محیطی آرامش‌بخش برای شما ایجاد کنند.

همچنین این فرش به‌دلیل سرد و خنثی بودن رنگ طوسی با انواع دکوراسیون و محیط هماهنگی ایجاد می‌کند. البته در نظر داشته باشید که استفاده از چندین رنگ متضاد در کنار طوسی می‌تواند خانه شما را شبیه جعبه مدارنگی کند پس نباید زیاده‌روی کرد.

فرش‌های طوسی در طیف‌های تیره و روشن با طرح‌های متنوع تولید می‌شوند و ازاین‌رو برای محیط‌های مدرن و کلاسیک مناسب هستند. برای دیدن محصولات متنوع با این رنگ و خرید بهترین آنها، فرش کاشان را فراموش نکنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *