فرش کاشان

فرش قرمز – فرش قرمز جدید

فرش قرمز یکی از انواع کف‌پوش‌های سنتی ایرانی است که جایگاه ویژه‌ای در دکوراسیون منزل دارد. این فرش به‌دلیل برخورداری از طرح و رنگی خاص، مورد توجه ایرانی‌های زیادی قرار می‌گیرد و به سلیقه افراد زیادی پاسخ می‌دهد.

فرش قرمز جدید با کلکسیون بهترین های لاکی مدرن

در صورت مراجعه به تولیدات کارخانه فرش کاشان، قطعا با فرش‌های لاکی جدید مواجه خواهید شد که زیبایی آن‌ها، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. فرش‌های لاکی جزء تولیدات کاشان هستند و افرادی جذب خرید آن‌ها می‌شوند که به دکوراسیون‌های نوستالژی و سنتی علاقه دارند.

نکته جالب توجه در مورد فرش قرمز لاکی، طراحی و سایه‌های آن است. به‌طوری که در این فرش‌ها، همواره طرح گل‌های شاه عباسی و پرنده‌هایی همچون بلبل دیده می‌شود که این اشکال، نقش عمیقی در تاریخ فرش ایران دارند.

رنگ قرمز به‌کاررفته در این فرش‌ها، متمایل به جگری است. به همین دلیل، در صورت استفاده از آن‌ها در محیط خانه، فضای منزل طبعی گرم و پرحرارت به خود می‌گیرد. البته دقت داشته باشید که شدت رنگ قرمز در این فرش‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

به‌طوری که فرش لاکی مدرن روشن نماد خوشحالی، عشق و هیجان است. درحالی‌که تمام این پیغام‌ها در فرش‌های قرمز تیره به نمادهایی همچون قدرت، عزت نفس و جسارت تغییر می‌کنند. پس این شما هستید که به‌عنوان خریدار تصمیم می‌گیرید که فضای خانه‌تان به کدام یک از این نشانه‌ها، نیاز بیشتری دارد.

فرش قرمز

فرش ماشینی قرمز جدید کد ۱۲۰۹

قیمت فرش ۶ متری ۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان

فرش قرمز طرح بلوچی سنتی

قیمت فرش ۶ متری ۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان

فرش قرمز طرح بختیاری افشار

قیمت فرش ۶ متری ۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان

فرش قرمز طرح گبه ای

قیمت فرش ۶ متری ۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان

فرش قرمز سنتی طرح خشتی

قیمت فرش ۶ متری ۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان

فرش قرمز گل ریز جدید

قیمت فرش ۶ متری ۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان

فرش طرح بخارا لاکی

قیمت فرش ۶ متری ۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان

فرش طرح ترکمن قرمز

قیمت فرش ۶ متری ۴,۳۰۰,۰۰۰ تومان

فرش طرح قشقایی لاکی

قیمت فرش ۶ متری ۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان

فرش قرمز لاکی طرح عشایری

قیمت فرش ۶ متری ۴,۳۰۰,۰۰۰ تومان

فرش طرح شیراز رنگ قرمز

قیمت فرش ۶ متری ۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان

فرش قرمز طرح ملایری

قیمت فرش ۶ متری ۴,۳۰۰,۰۰۰ تومان

فرش طرح ترکمن قرمز اناری

قیمت فرش ۶ متری ۴,۳۰۰,۰۰۰ تومان

فرش طرح خراسانی قرمز

قیمت فرش ۶ متری ۴,۳۰۰,۰۰۰ تومان

فرش طرح بلوچی ۵۰۰ شانه رنگ قرمز

قیمت فرش ۶ متری ۴,۳۰۰,۰۰۰ تومان

فرش طرح بلوچ رنگ اناری ۱۰۱۲

قیمت فرش ۶ متری ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

فرش لاکی ۵۰۰ شانه طرح آرامش

قیمت فرش ۶ متری ۲,۴۵۰,۰۰۰ تومان

فرش ۷۰۰ شانه ارزان طرح نیلا لاکی

قیمت فرش ۶ متری ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

فرش بلوچی ماشینی رنگ لاکی کد ۷۰۱۲

قیمت فرش ۶ متری ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

قالی ترکمن رنگ لاکی کد ۱۰۳۲

قیمت فرش ۶ متری ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

فرش بلوچ ۵۰۰ شانه زمینه قرمز کد ۱۰۷۰

قیمت فرش ۶ متری ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

فرش طرح ترکمن ۵۰۰ شانه زمینه کرم کد ۱۰۷۲

قیمت فرش ۶ متری ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

فرش طرح ترکمن ۵۰۰ شانه کد ۱۰۶۴

قیمت فرش ۶ متری ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

فرش بلوچ طرح سنتی ۵۰۰ شانه کد ۱۰۶۹

قیمت فرش ۶ متری ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

آموزش استفاده از فرش قرمز در دکوراسیون منزل

 

اما سوال اینجاست که فرش‌های قرمز با چه رنگ‌هایی ست می‌شوند؟ این فرش‌ها چه انواعی دارند؟ آیا جنس و الیاف آن‌ها باکیفیت است؟ چگونه می‌توان آن‌ها را با سایر لوازم خانه ست کرد؟

برای پاسخ به این سوالات در این مقاله با ما همراه باشید تا از مزیت‌های استفاده از فرش‌های قرمز در دکوراسیون خانه بگوییم و نکاتی را در اختیارتان بگذاریم که به چیدمان اصولی و جذاب خانه‌تان کمک زیادی می‌کند.

کمی در مورد تاریخچه فرش رنگ قرمز بخوانید!

اگر به تاریخ فرش ایران رجوع کنید، متوجه می‌شوید که فرش قرمز پیشینه قابل توجهی دارد. این فرش از نباتات مختلف تولید می‌شود و سایه‌های قرمز آن، با کم و زیاد کردن روناس به‌وجود می‌آید. این محصول لوکس، تحت عنوان فرش لاکی نیز شناخته می‌شود و این روزها، به احتمال زیاد، شاهد طراحی‌های مدرن آن در بازار فرش هستید.

قبول داریم که فرش‌های قرمز معمولا در دکوراسیون فضاهای بزرگ و مراسم‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما چند سالی است که به رنگ، طرح و زیبایی‌های این فرش توجه زیادی شده و اکثر افراد به‌دنبال  این هستند تا از جذابیت فرش‌های قرمز، در دکوراسیون منزل خود استفاده کنند.

با این حال، ست‌کردن رنگ قرمز با دیگر لوازم خانه کار آسانی نیست و نیاز به تجربه و ایده‌های خلاقانه‌ای دارد. به همین علت، در ادامه شما را با اصولی آشنا می‌کنیم که استفاده از فرش‌های قرمز رنگ را برایتان ساده‌تر خواهند کرد.

برای استفاده از فرش قرمز، جسور باشید!

رنگ قرمز به‌دلیل تحریک‌کردن غده هیپوفیز، باعث بالارفتن ضربان قلب و افزایش هیجان در انسان می‌شود. به همین دلیل جای تعجب ندارد که بیشتر افراد از خرید آن امنتاع کنند. هر چند با وجود این موضوع، ما تکنیک‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم که موجب جذابیت بیش از حد دکوراسیون منزل‌تان می‌شوند.

این تکنیک‌ها شامل انتخاب رنگ‌های مکمل و خنثی، بررسی فضای موجود، انتخاب نوع دکوراسیون، دقت به سایر لوازم خانه مثل مبلمان و پرده می‌شود که در ادامه به معرفی و بررسی هر یک از موارد گفته‌شده خواهیم پرداخت.

چه رنگ‌هایی مکمل فرش قرمز هستند؟

شناخت رنگ‌های مکمل، اولین قدمی است که می‌توانید برای دکوراسیون منزل با فرش‌های قرمز بردارید. زیرا تا زمانی که رنگ دیوار، پرده، مبلمان و سایر بخش‌های خانه با رنگ قرمز هماهنگ نباشد، هیچ دکوراسیونی نمی‌تواند تاثیر بصری جذابی داشته باشد.

در این راستا باید بگوییم که رنگ‌های سبز و فیروزه‌ای به‌عنوان مکمل‌های قرمز شناخته می‌شوند. اما با توجه به اینکه نحوه استفاده از آن‌ها، نیاز به تخصص و هنر زیادی دارد، پیشنهاد ما این است که به‌سراغ رنگ‌های خنثی بروید.

رنگ‌های خنثی شامل بژ، طوسی و کرمی می‌شوند که حضور آن‌ها، فضای خانه را باز می‌کند و به فرش‌های قرمز اجازه می‌دهد که در مرکز دکوراسیون منزل، درخشش و جذابیت خود را، به رخ بیننده بکشند.

مدل جدید فرش قرمز

ترکیب فرش قرمز با مبل کرم سلطنتی، تضادی چشمگیر و مجلل ایجاد می‌کند

 

فرش قرمز ماشینی طرح هریس

فرش قرمز طرح هریس با شکوه و اصیل، مکمل بی‌نظیری برای مبلمان سلطنتی شما خواهد بود

دوست دارید از فرش‌های قرمز، در چه فضایی استفاده کنید؟

فرش قرمز به‌دلیل زیبایی منحصربه‌فرد، می‌تواند در دکوراسیون اتاق نشیمن، غذاخوری، خواب، کار و حتی راهروها استفاده شود. به همین دلیل اگر یک خانه با دکوراسیون هماهنگ، گرم و صمیمی می‌خواهید، پیشنهاد ما این است که در تمام قسمت‌های خانه از زیبایی فرش‌های قرمز بهره‌مند شوید.

جدیدترین مدل فرش قرمز

انتخاب فرش قرمز برای اتاق مطالعه و اتاق کار، به فضای شما گرما و شور و اشتیاق می‌بخشد

دقت کنید که بخش‌های مختلف هر خانه، درنهایت به یکدیگر مربوط می‌شوند. پس به جای اینکه از دکوراسیون (از هر در سخنی است) استفاده کنید، به‌دنبال ست‌کردن اصولی سایر بخش‌های خانه با انواع فرش‌های قرمز بگردید.

فرش قرمز سنتی

فرش قرمز سنتی در کنار آئینه و کنسول، جلوه‌ای بی‌نظیر به فضای منزل شما می‌بخشد

انتخاب نوع دکوراسیون از اهمیت زیادی برخوردار است!

خبر خوب این است که امکان استفاده از فرش جدید قرمز و انواع قدیمی آن، در انواع دکوراسیون‌های مدرن و سنتی وجود دارد. به همین دلیل در ادامه، ابتدا نکات مهم در مورد دکوراسیون سنتی را آورده‌ایم:

 • انتخاب الگو: برای ساخت دکوراسیون سنتی، به‌دنبال الگوهای ایرانی و شرقی باشید.
 • جنس مبلمان: امکان ندارد که در یک فضای سنتی، مبلمانی از جنس چوب مشاهده نشود. پس از نمونه‌های ماهون یا گیلاس در خرید مبلمان استفاده کنید.
 • وسایل عتیقه: اگر در کنار فرش‌های قرمز از تابلوهای سنتی، لوسترهای قدیمی و انواع عتیقه استفاده کنید، نتیجه دکوراسیون سنتی منزل‌تان، شگفت‌انگیز خواهد شد.
 • پرده: برای یک دکوراسیون سنتی و کلاسیک، پرده‌ها باید مجلل و سنگین باشند.
 • نورپردازی: همان‌طور که اشاره کردیم، فرش قرمز کاشان فضای خانه را گرم می‌کند. پس برای هماهنگی با آن، از نور لوستر، لامپ و آباژورهایی استفاده کنید که از نظر دما، توانایی القای گرما داشته باشند.

بعد از دکوراسیون سنتی، نوبت به سبک مدرن می‌رسد. پس برای چیدمان چنین فضایی، دستورالعمل‌هایی را که در ادامه آورده‌ایم، رعایت کنید:

 • مبلمان مینیمالیست: دکوراسیون مدرن معمولا ظاهری ساده دارد. پس در صورت خرید یکی از انواع فرش‌های قرمز، از مبلمان مینیمالیست با رنگ خنثی استفاده کنید.
 • رنگ‌های تک را دنبال کنید: در صورت خرید فرش قرمز برای دکوراسیون مدرن، حتما از یک رنگ تک (سفید، سیاه، خنثی) برای رنگ دیوار و سایر وسایل استفاده کنید.
 • آثار هنری: استفاده از آثار هنری مدرن، مکمل خوبی برای فرش‌های قرمز است. پس از آن‌ها غافل نشوید.
 • نورپردازی ساده: خلاف دکوراسیون سنتی که نورپرداری گرم و نارنجی را پیشنهاد دادیم، در چیدمان مدرن از نورپرداری ساده استفاده کنید.
 • فضای باز: برای اینکه فرش‌های قرمز بتوانند جلوه زیباتری در یک فضای مدرن داشته باشند، لوازم خانه را طوری بچینید که وسعت بیشتری برای خودنمایی فرش‌های قرمز به‌وجود بیاید.
فرش قرمز

استفاده از فرش قرمز در کنار مبلمان مینیمال ترکیبی جسورانه اما چشم نواز ایجاد می‌کند

انتخاب پرده نقش مهمی در دکوراسیون با فرش قرمز دارد!

جهت انتخاب پرده، به نکاتی که در ادامه لیست کرده‌ایم، توجه کنید:

 • ظرافت: پرده خانه، باید ظاهری ظریف داشته باشد تا در انواع دکوراسیون سنتی و مدرن به‌کار رود.
 • رنگ‌های جسورانه: اگر به‌دنبال چیدمان‌های ریسکی نیستید، برای پرده‌های خانه از رنگ‌های جسورانه، غنی و مکمل با فرش‌های قرمز استفاده نکنید.
 • الگو: اینکه پرده‌ها دارای چه طرح و الگویی هستند، نقش مهمی در دکوراسیون دارد.
 • ساده یا مجلل: پرده‌های مینیمال برای دکوراسیون مدرن مناسب هستند و پرده‌های سنگین برای دکوراسیون سنتی توصیه می‌شوند.
 • لایه‌بندی: برای نورپردازی خانه، بهتر است به لایه‌بندی پرده‌ها دقت کرده و آن‌ها را در هماهنگی کامل با دکوراسیون در نظر بگیرید.

نکاتی که باید هنگام خرید لوستر به آن دقت کنید!

با خرید قالی قرمز جدید، فضای خانه‌تان به‌قدری لوکس می‌شود و تغییر می‌کند که حتما نیاز به خرید لوستر خواهید داشت. به همین دلیل برای انتخاب لوستر به ظرافت کریستال‌ها، طراحی، اندازه و محل نصب آن دقت کنید تا نتیجه کار با فرش قرمز و نوع دکوراسیون خانه هماهنگ باشد.

چگونه فرش‌های قرمز را با سایر وسایل خانه ست کنیم؟

همان‌‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، استفاده از رنگ‌های خنثی باعث می‌شود که میزان ریسک در دکوراسیون خانه کم شود. اما نکته‌ای که نباید از آن غفلت کرد، یکی‌کردن رنگ یکی از وسایل خانه با فرش‌های قرمز است. زیرا اگر به‌جز فرش، هیچ آیتم دیگری قرمز نباشد، نتیجه کار، ظاهری هماهنگ نخواهد داشت.

پس توصیه ما این است که در صورت اضافه‌کردن انواع فرش‌های قرمز به دکوراسیون منزل‌تان، حتما از مبل، صندلی، کوسن، تابلو یا لوازم هنری کمک بگیرید که حداقل یکی از آن‌ها، قرمز هستند.

البته دقت داشته باشید که لزومی ندارد، قرمزهای فرش و وسایل، دقیقا مشابه هم باشند. به بیان دیگر، شما می‌توانید از انواع سایه‌های تیره و روشن قرمز در دکوراسیون خانه‌تان، بهره‌مند شوید.

آیا فرش بلوچی، همان فرش لاکی است؟

بسیاری از افرادی که در حوزه فرش فعالیت ندارند، هنگام حرید انواع فرش‌های قرمز با این سوال مواجه می‌شوند که آیا تفاوتی میان فرش بلوچی و لاکی وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت که فرش‌های بلوچی پیشینه نسبتا جدیدی در کارخانه فرش کاشان دارند.

به همین علت جای تعجب ندارد که خریداران میان این ۲ فرش، تفاوت زیادی قائل شوند. با این حال، ذکر این نکته مهم است که در گذشته، فرش‌های بلوچی در جنوب ایران بافته می‌شدند و هزینه‌های خرید و دسترسی به آن‌ها، آسان نبود.

اما این روزها، امکان خرید فرش بلوچی ماشینی توسط کارخانه فرش کاشان به‌وجود آمده و افراد می‌توانند از این فرش‌ها در دکوراسیون‌های مدرن و کلاسیک استفاده کنند. شاید بگویید که طرح‌های هندسی و سنتی موجود در این فرش‌ها، مناسب فضاهای مدرن نیست!

اما در پاسخ به این حرف باید این نکته را متذکر شویم که مدرنیته زاده سنت است. به همین جهت کسانی که علاقه‌مند به دکوراسیون‌های مدرن هستند، از این موضوع اطلاع دارند که در صورت رعایت برخی نکات کوچک، می‌توانند از انواع فرش قرمز گل ریز، جدید و بلوچی در فضای مورد نظر خود استفاده کنند.

معرفی شباهت‌های فرش بلوچی با فرش قشقایی

افراد زیادی هستند که با وجود داشتن علاقه فراوان به دنیای فرش و کالاهای لوکس، باز هم قادر به تشخیص فرش‌های قشقایی و لاکی بلوچی از یکدیگر نیستند.

به همین دلیل، ذکر این نکته لازم است که فرش‌های قشقایی غالبا دستبافت هستند و کارخانه فرش کاشان، تاکنون فقط یک نمونه ماشینی آن را تحت عنوان فرش قشقایی لاکی تولید کرده است.

البته توجه داشته باشید که فرش‌های قشقایی، یک نمونه دیگر از فرش قرمز محسوب می‌شوند که خرید مدل ماشینی آن‌ها، باعث می‌شود تا زیبایی، اصالت و جذابیت فرش‌های دستبافت قشقایی، با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار بگیرد.

همچنین باید اضافه کنیم که طرح و نقش‌های به‌کار رفته در انواع فرش ماشینی لاکی، به گونه‌ای است که می‌تواند به تمام نیازهای شما از بابت داشتن یک دکوراسیون اصیل و با قیمتی مناسب پاسخ دهد. پس سوال ما از شما این است که آیا برای خرید این فرش‌های قرمز و جذاب، به اندازه کافی جسور هستید یا نه؟

آیا خرید فرش‌های قرمز مزیت خاصی به‌همراه دارد؟

معمولا مزیت‌های خرید انواع فرش قرمز در یک لیست بلند بالا گنجانده می‌شود. ازاین‌رو در ادامه چند مورد از مهم‌ترین این مزایا را در قالب یک لیست منتشر کرده‌ایم:

 • فرش‌های قرمز، هنر و اصالت تاریخ ایران را به تصویر می‌کشند.
 • انواع فرش‌های قرمز، نقش مهمی در گرم‌کردن فضای خانه و صمیمی نشان‌دادن جو آن دارند.
 • کیفیت فرش‌های قرمز ماشینی به‌قدری بالاست که تا سالیان طولانی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
 • فرش‌های قرمز در ابعاد مختلفی به فروش می‌رسند.
 • جنس نخ و الیاف به‌کار رفته در فرش‌های قرمز، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.
 • از نقش‌های زیبا و جذاب فرش‌های قرمز، می‌توان در دکوراسیون‌های مدرن و سنتی استفاده کرد.
 • این فرش‌های ماشینی و قرمز، ضدحساسیت هستند و موجب آلرژی افراد نمی‌شوند.
 • امکان شستشوی فرش‌های قرمز، به‌راحتی فراهم است.
 • بافت فرش‌های قرمز تولیدشده در کارخانه فرش کاشان، بسیار نرم و لطیف است.

جمع‌بندی

فرش قرمز یک آیتم زیبا و جذاب است که در انواع دکوراسیون‌های سنتی و مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کالای لوکس به‌دلیل داشتن قدمت و تاریخچه غنی، مورد پسند افراد زیادی است و کارخانه فرش کاشان، سالانه نمونه‌های مختلفی از آن را تولید می‌کند.

فرش‌های قرمز معمولا با عناوین فرش لاکی و بلوچی نیز شناخته می‌شوند و طراحی‌های آن‌ها به گونه‌ای است که تاریخ و اصالت ایران را به‌خوبی به چشم بیننده منتقل می‌کنند. این فرش‌ها کیفیت بسیار بالایی دارند و به‌دلیل عدم ایجاد حساسیت و پرزدهی، جزء اولین انتخاب عاشقان دنیای فرش هستند.

پس درصورتی‌که شما هم علاقه‌مند به خرید انواع فرش‌های قرمز رنگ هستید و دوست دارید از طراحی‌های جدید این فرش‌ها در دکوراسیون مدرن یا سنتی خانه خود استفاده کنید، پیشنهاد ما این است که با دیدن نمونه تولیدات کارخانه فرش کاشان، در سریع‌ترین زمان ممکن برای خرید این کالاهای لوکس اقدام کنید.

2 نظر در “فرش قرمز – فرش قرمز جدید

 1. خانم حسنی گفت:

  فرش قرمز جدیدا خیلی ترند شده و نمای زیبایی رو به خونه میده

 2. اسما گفت:

  سومین عکسی که از فرش قرمز داخل خونه گذاشتید از دکوراسیون، اون خوراک ست کردن با مبل سبزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *