فرش سجاده ای کاشان

به فرش هایی که در مساجد و نمازخانه ها و یا حسینه و تکیه ها استفاده می شود فرش سجاده ای گفته می شود.

از لحاظ نوع بافت این فرش ها فرش ماشینی هستند . تفاوت این فرش ها در طرح ها و رنگبندی فرش  و اندازه فرش سجاد ه ای است . معمولا سایز فرش سجاده ای در عرض ا متر و ۲۵ سانتی متر بافته می شود.

فرش سجاده ای 700 شانه 100% نخ

فرش سجاده ای ۷۰۰ شانه ۱۰۰% نخ


فرش سجاده ای پنجره فولاد

فرش سجاده ای ابی


فرش محرابی

فرش سجاده ای لاکی

دلیل نامگذاری این فرش به نام فرش سجاده ای این است که در طراحی این فرش شکل سجاده برای نمازخواندن بافته شده است که جایگاه هر نمازگزار را نشان می دهد.

قیمت فرش سجاده

 

قیمت فرش سجاده ای بر اساس متر مربع حساب می شود .  دو عامل تاثیر گذار بر قیمت فرش سجاده ای هست یک شانه و تراکم فرش و دوم نوع نخ فرش سجاده ای .

معمولا فرش سجاده با دستگاه های بافت ۵۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه بافته می شوند. اما در هر دو مدل از نخ های اکرولیک و نخ پلی استر استفاده می شود . به دلیل کیفیت بالای نخ اکرولیک قیمت فرش سجاده با نخ اکرولیک بالاتر از فرش سجاده پلی استر است .

فرش پلی استر با گذشت زمان و در اثر رفت و آمد سفت و کوبیده می شود به همین خاطر پیشنهاد ما استفاده از فرش اکرولیک برای مسجد ها است. فرش سجاده ورجین نیز از لحاظ قیمت در حد وسط فرش مسجدی اکرولیک و فرش سجاده پلی استر است اما از لحاظ کیفیت تقریبا مشابه با پلی استر و از لحاظ زیبایی مانند فرش اکرولیک است .

متاسفانه تولید کنندگانی هستند که فرش ورجین را به جای فرش سجاده ای اکرولیک به خریداران تحویل می دهند به همین دلیل خریداران باید بسیار مراقب این سو استفاده کنندگان باشند و فقط از تولیدکنندگان مطرح و مطمئن فرش سجاده خریداری کنند.

در ماه های اخیر به علت نوسان بسیار زیاد قیمت دلار و همچنین نوسان بالای قیمت نخ ، برای استعلام قیمت فرش سجاده ای به روز قیمت گرفت .

مدت زمان تولید فرش سجاده ای

 

زمان مورد نیاز برای تولید فرش سجاده معمولا بعد از ثبت سفارش و پرداخت بیعانه ، بستگی به شانه فرش و میزان سفارش بستگی دارد. سرعت بافت فرش ۵۰۰ شانه یک مقدار نسبت به فرش سجاده ۷۰۰ شانه سجاده ای پایین تر است . معمولا برای متراژ های کمتر از ۵۰۰ متر کمتر از یک هفته زمان تولید برای فرش سجاده نیاز هست. برای متراژهای بالاتر ممکن هست که یک مقدار زمان تولید بیشتر باشد که این مدت زمان را نیز مشاوران فرش سجاده ای کاشان به خریداران اعلام می کنند.

ویدیو روبرو از تولید فرش سجاده ای با کیفیت ۱۰۰% اکرولیک هست

این نوع تولید باقیمت بسیار مناسب و کیفیت بسیار با دوام تولید میشود تراکم بافت این نوع فرش ۲۱۰۰ هست که با نخ هیت ست شده تولید میشود و لطافت و عمر بالای را به فرش میدهد.

نقشه انتخابی در طرح بافته شده سفارشی و از نقشه های تشریفاتی میباشد.

 

دستگاه بافت این فرش در گروه متوسط هست – امکان بافت فرش سفارشی با دستگاه پیشرفته نیز وجود دارد

رنگ های پر فروش فرش محرابی

 

در طراحی فرش سجاده ای معمولا چند رنگ اصلی هستند که بیشتر خریداران تمایل به سفارش آن دارند . رنگ لاکی ، رنگ سبز ، آبی فیروزه ای پرفروش ترین این رنگبندی ها هستند. هر کدام از این رنگبندی ها مزیت های خود را دارد. فرش سجاده لاکی نشان از اصالت فرش ایرانی و جلوه و ابهت خاص خود را دارد. رنگ سبز نیز نماد و نشان تقدس در مساجد و نمازخانه ها را نشان می دهد. رنگ آبی نیز بسیار همخوانی خوبی با کاشی کاری های مساجد داشته و فضا را بسیار روشن و بازتر نشان می دهد.

 

کارخانه فرش سجاده کاشان

 

مجموعه فرش سجاده کاشان از بزرگترین کارخانه های فرش سجاده در کاشان است . این مجموعه آماده همکاری با تمامی مساجدها و اداره جات دولتی است .

فرش سجاده ای قرمز ۷۰۰ شانه

فرش سجاده ای کاشان ۷۰۰ شانه ۱۰۰% نخ

فرش سجاده ای پنجره فولاد

فرش سجاده ای طرح آرزو رنگ سرمه ای

فرش سجاده ای نقشه نیایش رنگ گردویی

فرش سجاده ای طرح ترنم سبز

فرش سجاده ای طرح عقیق آبی فیروزه ای

فرش سجاده ای طرح ريزماهی

فرش سجاده ای طرح سبحان آبی فیروزه ای

فرش سجاده ای طرح ترنم لاکی

فرش سجاده ای رضوان سبز