رفتن به محتوای اصلی

فرش سجاده ای

 

به فرش هایی که در مساجد و نمازخانه ها و یا حسینه و تکیه ها استفاده می شود فرش سجاده ای گفته می شود.

فرش مسجدی
فرش سجاده

از لحاظ نوع بافت این فرش ها فرش ماشینی هستند . تفاوت این فرش ها در طرح ها و رنگبندی فرش  و اندازه فرش سجاد ه ای است . معمولا سایز فرش سجاده ای در عرض ا متر و ۲۵ سانتی متر بافته می شود.

دلیل نامگذاری این فرش به نام فرش سجاده ای این است که در طراحی این فرش شکل سجاده برای نمازخواندن بافته شده است که جایگاه هر نمازگزار را نشان می دهد.

قیمت فرش سجاده

قیمت فرش سجاده ای بر اساس متر مربع حساب می شود .  دو عامل تاثیر گذار بر قیمت فرش سجاده ای هست یک شانه و تراکم فرش و دوم نوع نخ فرش سجاده ای .

معمولا فرش سجاده با دستگاه های بافت ۵۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه بافته می شوند. اما در هر دو مدل از نخ های اکرولیک و نخ پلی استر استفاده می شود . به دلیل کیفیت بالای نخ اکرولیک قیمت فرش سجاده با نخ اکرولیک بالاتر از فرش سجاده پلی استر است .

فرش پلی استر با گذشت زمان و در اثر رفت و آمد سفت و کوبیده می شود به همین خاطر پیشنهاد ما استفاده از فرش اکرولیک برای مسجد ها است. فرش سجاده ورجین نیز از لحاظ قیمت در حد وسط فرش مسجدی اکرولیک و فرش سجاده پلی استر است اما از لحاظ کیفیت تقریبا مشابه با پلی استر و از لحاظ زیبایی مانند فرش اکرولیک است .

متاسفانه تولید کنندگانی هستند که فرش ورجین را به جای فرش سجاده ای اکرولیک به خریداران تحویل می دهند به همین دلیل خریداران باید بسیار مراقب این سو استفاده کنندگان باشند و فقط از تولیدکنندگان مطرح و مطمئن فرش سجاده خریداری کنند.

در ماه های اخیر به علت نوسان بسیار زیاد قیمت دلار و همچنین نوسان بالای قیمت نخ ، برای استعلام قیمت فرش سجاده ای به روز قیمت گرفت .

مدت زمان تولید فرش سجاده ای

 

زمان مورد نیاز برای تولید فرش سجاده معمولا بعد از ثبت سفارش و پرداخت بیعانه ، بستگی به شانه فرش و میزان سفارش بستگی دارد. سرعت بافت فرش ۵۰۰ شانه یک مقدار نسبت به فرش سجاده ۷۰۰ شانه سجاده ای پایین تر است . معمولا برای متراژ های کمتر از ۵۰۰ متر کمتر از یک هفته زمان تولید برای فرش سجاده نیاز هست. برای متراژهای بالاتر ممکن هست که یک مقدار زمان تولید بیشتر باشد که این مدت زمان را نیز مشاوران فرش سجاده ای کاشان به خریداران اعلام می کنند.

ویدیو روبرو از تولید فرش سجاده ای با کیفیت ۱۰۰% اکرولیک هست

این نوع تولید باقیمت بسیار مناسب و کیفیت بسیار با دوام تولید میشود تراکم بافت این نوع فرش ۲۱۰۰ هست که با نخ هیت ست شده تولید میشود و لطافت و عمر بالای را به فرش میدهد.

نقشه انتخابی در طرح بافته شده سفارشی و از نقشه های تشریفاتی میباشد.

 

دستگاه بافت این فرش در گروه متوسط هست – امکان بافت فرش سفارشی با دستگاه پیشرفته نیز وجود دارد

رنگ های پر فروش فرش محرابی

در طراحی فرش سجاده ای معمولا چند رنگ اصلی هستند که بیشتر خریداران تمایل به سفارش آن دارند . رنگ لاکی ، رنگ سبز ، آبی فیروزه ای پرفروش ترین این رنگبندی ها هستند. هر کدام از این رنگبندی ها مزیت های خود را دارد. فرش سجاده لاکی نشان از اصالت فرش ایرانی و جلوه و ابهت خاص خود را دارد. رنگ سبز نیز نماد و نشان تقدس در مساجد و نمازخانه ها را نشان می دهد. رنگ آبی نیز بسیار همخوانی خوبی با کاشی کاری های مساجد داشته و فضا را بسیار روشن و بازتر نشان می دهد.

فروش فرش سجاده ای در تهران وجود دارد؟

کارخانه تولید فرش سجاده ای در کاشان هست ولی مشتریانی که امکان مراجعه حضوری در کاشان یا خرید غیر حضوری را ندارد امکان خرید حضوری فرش در نمایشگاه تهران  وجود دارد

فرش سجاده ای کاشان بهتره یا مشهد؟

فرش سجاده ای توسط شرکت ها و کارخانه های مختلفی تولید میشود که میتوان فرش سجاده ای مشهد و سجاده ای کاشان را از معروفترین انها نام برد ؟

فرق بین  شرکت ها علاوه بر کیفیت، خدماتی هست که به خریدارن ارئه میکنند کارخانه فرش کوروش با انجام نصب فرش های سجاده ای توسط گروه حرفه ای ، انجام طراحی اختصاصی ، تنوع بالای فرش ها ،بافت با متراژ ها و اندازه های سفارشی  تفاوت اصلی بین فرش سجاده مشهد و فرش سجاده کاشان هست

نحوه سفارش فرش سجاده ای

برای سفارش فرش سجاده در ابتدا از مقدار مورد نیاز خود باید اطمینان پیدا کرد . مساحت مسجد و یا نمازخانه را در ابتدا محاسبه می کنند و معمولا نسبت به اندازه مسجد مقداری بیشتر فرش سفارش می دهند . این میزان اضافه را مشاوران فرش سجاده ای کاشان کاملا راهنمایی می کنند . باید توجه داشته باشید که در مساجدی که قبله آن زاویه داشته باشد یعنی اینکه فرش سجاده ای باید به صورت کج در مسجد پهن بشود درصد فرش اضافه بیشتر می شود.

برای سفارش بعد از مشخص نمودن طرح و شانه و تراکم و اطلاع دقیق از متراژ مورد نیاز ، برای ثبت سفارش مقداری بیعانه پرداخت می شود و سفارش بافت وارد خط تولید می شود. بعد از تولید سفارش به محل نصب ارسال می شود. در صورت نیاز به نصاب ، کارخانه فرش کاشان نصاب نیز به همراه فرش ها ارسال می کند . و بعد از تحویل فرش اقدام به تسویه فرش می نمایید.

طبیعتا ارسال و نصب هزینه جداگانه ای دارد که نسبت به محل ارسال و میزان سفارش بسیار متفاوت است.

این نکته هم باید گفته شود که طرح و مدل فرش و رنگ فرش سجاده ای هیچ تاثیری بر روی قیمت فرش سجاده ای ندارد. برای مثال مدل فرش سجاده ای و یا فرش محرابی اگر باشد و یا اینکه رنگ آبی و یا قرمز بودن فرش بر روی قیمت هیچ تاثیری ندارد.

فرش سجاده ای ارزان قیمت خوبه؟

فرش سجاده ای از فرش های هست که باید بروی کیفیت ان توجه خاصی شود علتهای زیادی دارد که یکی از ان علت ها  عدم تعویض فرش های کهنه سجاده ای هست

شما زمانی که قصد تعویض فرش های منزل خود را دارید براحتی میتوانید این کار را انجام دهید مشتریان زیادی که قصد خرید فرش دست دوم   دارند اقدام به خرید ان میکنند . ولی در فرش های مسجدی این اتفاق نمی افتد و شما دیگر نمیتوانید رو پول ان حساب کنید پس سعی کنید فرشی رو خریداری کنید که عمر مفید زیادی داشته باشد .

دوم دلیل رفت و امد در نمازخانه ها هست که با خرید فرش سجاده ای ارزان قیمت شما مجبور به خرید فرش بی کیفیت میشود که عمر خیلی کمی دارد و در نمازخانه ها که جمعیت بالای بروی فرش دارند این عمر به مراتب کمتر هست

پیشنهاد ما خرید فرش سجاده ای به قیمت مناسب از خود شرکت تولیدی هست که با حذف واسطه میتوانید جنس بهتری رو خریداری کنید

قیمت فرش سجاده ای در کارخانه چقدر هست؟

قیمت فرش سجاده ای در کارخانه کاشان نسبت به فروشگاه ها تفاوت ۲۰% دارد .البته   قیمت ها به عوامل  مختلفی بستگی دارد    که میتوان نخ مصرفی  تراکم بافت و شانه را مهمترین گزینه های ان در نظر گرفت

کارخانه فرش سجاده کاشان

مجموعه فرش سجاده کاشان از بزرگترین کارخانه های فرش سجاده در کاشان است . این مجموعه آماده همکاری با تمامی مساجدها و اداره جات دولتی است .