وبلاگ

فرش سبز در دکوراسیون

فرش سبز جدید در دکوراسیون

استفاده از کف‌پوش‌های دست بافت به‌خصوص اعلاترین آن‌ها یعنی فرش ایرانی، یکی از ضروری‌ترین کارها برای ایرانی‌ها محسوب می‌شود. فرش سبز از کلاسیک‌ترین نوع فرش‌ها در تاریخ بوده که روایتی جالب از زمان تیموریان تاکنون داشته است. این فرش‌ها در دربار ایرانی جزء نمونه‌های سلطنتی به‌حساب می‌آمدند.

با این حساب بد نیست تکنیک‌های مهم در چیدمان هماهنگ با این فرش‌ها را بدانید و در دکوراسیون خانه خود از آن‌ها استفاده کنید. در این مقاله به بررسی انواع فرش‌های سبز و نحوه چیدن‌شان در منزل خواهیم پرداخت.

فرش سبز جدید

فرش سبز جدید

نکات مهم در ست کردن فرش‌های سبز با دکوراسیون

امکان دارد اکثر شما عادت داشته باشید که رنگ سبز را بیشتر در عناصر طراحی فرش ببینید و استفاده از آن در بوم یا متن فرش خیلی رایج نباشد. نمونه‌های دستبافت چنین فرش‌هایی در نایین بافته می‌شود. بااین‌حال شرکت فرش کاشان بهترین نمونه‌های فرش‌های ماشینی در کم‌نظیرترین طرح‌ها را به بازار ارائه کرده است. اما در چیدمان دکوراسیون با فرش‌های سبز باید به این نکات توجه کنید:

  • سبک دکوراسیون
  • نوع رنگ سبز فرش
  • اندازه فرش
  • طراحی و نقوش

دکوراسیون‌های مناسب با رنگ فرش‌های سبز

قبلا هم این موضوع را ذکر کردیم که سبز یک رنگ درباری است و در دکوراسیون‌های ایرانی، آن‌ها نه به شیوه تلفیقی بلکه کاملا سنتی کاربرد دارند. با این حال این فرش سبز درباری را می‌توانید در دکوراسیون‌های زیر استفاده کنید:

  • کلاسیک
  • بوهو
  • ساحلی
  • شرقی

استفاده از تنالیته‌های رنگی سبز در فرش

فرش سبز

فرش سبز

فرش‌های سبز دارای تنالیته‌های بسیار زیبا و فاخری هستند که هرکدام با ترکیب در رنگ‌های مناسب بسیار چشم‌نواز می‌شوند. نمونه این ترکیب را می‌توانید در فرش سبز و کرم ببینید که در نمونه‌های نایین بسیار متداول است.

اما در نمونه‌های ماشینی آن، بهترین ترکیب فرش سبز و طوسی است که در انواع طرح‌ها به زیبایی هرچه تمام‌تر جلوه می‌کنند. این رنگ فرش‌ها را معمولا با مبلمان سلطنتی و طلاکوب می‌توانید هماهنگ و ست کنید.

اما فرش سبز یشمی بهترین نمونه برای اجرای دکوراسیون پر زرق‌وبرق و پرهیجان بوهو است. با انتخاب این دکوراسیون و فرش‌های سبز به‌راحتی می‌توانید از تنوع اکسسوری و رنگ‌های نشاط آور استفاده کنید.البته رنگ سبز میتواند بر تمام سطح فرش قالب نباشد و فقط قسمتی از گلهای ان سبز باشد و در دسته فرش طوسی جدید و یا فرش های طلاکوب هم قرار بگیرد.

اندازه فرش‌ها در دکوراسیون

معمولا اندازه فرش‌ها یکی از المان‌های مهم در چیدمان خانه محسوب می‌شود و هرکدام از این اندازه می‌توانند نقش و هویت خاصی به آن بخش از منزل‌تان بدهند.

طراحی و نقوش در فرش‌های سبز

اگر انتخاب‌تان در دکوراسیون، سبک کلاسیک یا درباری است، حتما از نقوش کلاسیک، گردان، رنگ‌های تخت و لچک‌ترنج استفاده کنید. سبک‌های شکسته برای دکوراسیون‌های تلفیقی یا سنتی خیلی پرکاربردتر هستند. مانند انواع فرش‌های هزارگل و قشقایی.

جمع‌بندی

در واقع فرقی ندارد که برای خرید فرش چه رنگی را انتخاب می‌کنید، چراکه تمامی فرش‌های ایرانی با نقوش منحصربه‌فرد خود می‌توانند جلوه‌گری تمام عیار برای منزل‌تان باشند. بااین‌حال انتخاب فرش سبز و یا ترکیب رنگ سبز یکی از ایده‌آل‌ترین روش‌ها برای داشتن دکوراسیونی نشاط‌ آور و احساسی است.فرش رنگ طوسی فیلی با گل های سبز ایده خیلی زیبای برای دکوراسیون های مدرن است.

اگر به رنگ سبز در فرش علاقه دارید، اصلا نگران ست کردن آن نباشید، چراکه فاکتورهای متنوع و زیبایی وجود دارد که بتوانید با استفاده از آن‌ها خانه خود را به دنج‌ترین جا در دنیا تبدیل کنید. کارخانه فرش کاشان یکی از بهترین تولیدکنندگان درزمینه فرش ماشینی در کشور است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *