وبلاگ

کارخانه فرش کاشان – فرش کوروش

فرش کوروش بزرگترین کارخانه تولید کننده فرش ماشینی در ایران که دارای دستگاه فرش ۱۲۰۰ شانه ، ۱۰۰۰ شانه ،۷۰۰ شانه و ۵۰۰ شانه با تیم حرفه ای  طراحی بیشترین کلکسیون از فرش های ماشینی را با رنگ بندی های متنوع دارا میباشد .

فرش ستاره کوروش با راه اندازی فروشگاه بزرگی در شرق تهران  اماده  ارائه خدمات به مشتریان عزیز میباشد

فرش کاشان همیشه از مرغوب ترین فرش های تولیدی در ایران بوده است . کیفیت بافت، دوام فرش، ماندگاری ثابت رنگ ها، استفاده از نخ مرغوب و نرم و لطیف بودن فرش نهایی بافته شده از ویژگی های فرش با کیفیت کاشان می باشد که برای همه خریداران و مصرف کنندگان حائز اهمیت فراوان می باشد. احتمالا برای شما هم مطلوب خواهد بود که بتوانید فرش کاشان را، در تهران، و به قیمت درب کارخانه فرش کاشان و بدون پرداخت هزینه های بالا خرید نمایید. در ادامه به معرفی خدمات فروشگاه فرش کوروش در شرق تهران میپردازیم که امکان خرید مستقیم از کارخانه را برای شما مهیا کرده است با ما همراه باشید تا پس از بیان مقدمه ای در مورد جایگاه فرش در فرهنگ ایران و ایرانی و توضیحات مختصر در مورد طراحی نقش فرش، به معرفی بیشتر فرش کوروش در تهران بپردازیم.

تماس با فروشگاه فرش کوروش ——————————————– ۰۹۱۰۱۵۵۶۱۶۸ – ۰۲۱۷۷۳۲۰۰۳۱

جایگاه همیشگی فرش در فرهنگ ایرانی

فرش همیشه در فرهنگ ایرانی جایگاه خاصی داشته است . قالیچه و فرش ایرانی از قدیم الایام، جز هنر ایرانی و بخشی از خانه و تزیینات مفتخر ایرانیان در منزل بوده است . فرش ریشه در تاریخ ایران دارد و در دوره های مختلف تاریخی فرش هایی با طرح های مختلف مانند طرح طبیعت، طرح و نقش صورت، طرح های اقتباسی و غیره هم نشین همیشگی تاریخ و روزگاران مختلف بوده اند. نقش فرش در قرون اولیه‌ی هجری، پس از نفوذ اسلام  در ایران و در طی اعصار مختلف و در دوره های سلجوقیان، ساسانیان، زندیان، افشاریان و غیره همیشه مورد توجه ویژه بوده است. شما هم به عنوان یک مخاطب ایرانی حتما در برهه ای از زمان به نحوی با فرش سرو کار داشته اید و در مقاطعی مانند نزدیک سال نو و عید نوروز، هنگام ازدواج و تشکیل زندگی و در زمان نو نوار کردن منزل به دنبال پیدا کردن فروشگاهی با فرش هایی با قیمت مناسب و کیفیت بالا هستید. برای آشنایی بیشتر با فرش ایرانی و همچینین برخورداری از تجربه خرید خوب و موفق یک فرش زیبا و فاخر با قیمت مناسب  با ما همراه باشید

 

فرش چيست؟

طراحی نقش فرش در دوران گذشته

طراحی نقش فرش در طول تاریخ فراز و نشیب های مختلفی داشته است .از این رو تحولات عظیمی در صنعت فرش بافی صورت گرفته است. اولین نوع از سیر تحول طراحی نقش فرش در بافت ذهنی قالیبافان بوده است.قالیباف برای طراحی فرش از طرح هایی که در ذهن خود دارد استفاده می کند و به طراحی و بافت فرش می پردازد.یعنی هنرمند قالیباف اشکال، تصورات، طرح های ذهن خود و عوامل پیرامون خود را در نظر می گیرد و آن ها را در فرش هایی که می خواهد ببافد به کار می برد.این روش بیشتر در دوران قدیم کاربرد داشته است.

بافت فرش، از روی نقشه پیاده سازی شده، توسط استادان طراح

در عصر کنونی عموما، نقشه های نقطه چین توسط طراح فرش یا قالی کشیده می شود و به وسیله قالیباف، طرح بر روی دار قالی پیاده سازی می شود . به بیان حرفه ای تر یک بافنده ماهر یک عکس را شطرنجی میکند و بدون نقطه چین طرح عکس یا تصویر را روی قالی پیاده میکند و در نهایت یک اثر هنری از خود برجای بگذارد.

رنگهای مورد استفاده در فرش

در بافت یك فرش، در مناطق مختلف از رنگهای مختلفی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در فرش اصفهان حداكثر از ۳۰ رنگ و یا در در فرش نائین حداكثر از ۱۶ رنگ استفاده می‌شود. همچنین در فرش تبریز تا ۸۰ رنگ نیز ممكن است مورد استفاده قرار گیرد. این در حالی است كه در بافت بعضی فرشها تابلویی ۸۰۰ و گاه چند هزار از نوع رنگ تركیبی به كار برده می‌شود . باید توجه داشت که روشهای ساخت رنگهای مورد استفاده در فرش (در كار نقاشی نقشه فرش) نه تنها با روشهای ساخت و تركیب رنگها در دیگر صنایع و هنرها یكسان نیست بلكه تفاوتهای چشمگیری نیز دارد . بعضی از نقاشان روشهای مخصوصی در ساختمان تركیب رنگها به كار می‌برند . اگر تمامی‌این روشهای انحصاری جمع بندی شوند، در پایان تمامی‌ روشها و رنگهای حاصله به یك نمونه رنگ منتهی می‌شود. با این تفاوت كه از نظر كیفیت و شفافیت كه دو عامل اصلی در ساختمان تركیبهای رنگ به شمار می‌روند با هم فرق خواند داشت.

 

طرز ساختن رنگهاي مورد مصرف در نقشه فرش

 

معنای شانه و تراکم در فرش

اصولا به تعداد ریشه یا اصطلاحا گره رنگ در یك مترعرض فرش شانه فرش گفته میشود . به عنوان مثال اگر به شما گفته شود که فلان مدل فرش، ۱۰۰۰ شانه است یعنی در هر ۱ متر عرض فرش، ۱۰۰۰ ریشه یا گره رنگ بافته شده است . شایان ذکر است فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان، فرش ۱۰۰۰ شانه ، فرش ۷۰۰ شانه و فرش ۵۰۰ شانه از تولیدات مختلف کارخانه فرش کاشان می باشد که بنابر نیاز و سلیقه مشتری محترم تهیه و موردی استفاده قرار میگیرد.

همچنین به تعداد ریشه (گره رنگ) در یك متر طولی قالی را تراکم میگویند.

به عنوان مثال فرش با تراكم ۵۰۰ یعنی در یك متر طولی فرش معادل ۵۰۰ ریشه (گره رنگ) بافته شده است.

تراكم‌های طولی رایج در بازار عبارتند از: تراکم ۸۰۰، تراکم ۹۰۰ و تراکم ۱۰۰۰

 

 چند نمونه از ویژگی های فرش دست بافت و ماشینی کاشان

فروشگاه فرش کوروش همواره در کارخانه فرش کاشان از موارد درجه یک و با کیفیت استفاده می نماید و  همواره جهت جلب رضایت مشتریان فرش هایی با خصوصیات ذیل به بازار عرضه میکند تا پاسخگوی نیاز و خواسته مشتریان محترم به طور کامل باشد:

  • نخ های استفاده شده در فرشها، ۱۰۰ درصد اکریلیک شده هستند و دارای شباهت زیاد به الیاف طبیعی پشم می باشند.این نخ ها علاوه بر کیفیت مطلوبی که دارند قیمت مناسب تری نسبت به پشم طبیعی نیز دارند.
  • همچنین این نخ ها کاملا هیت ست شده و بخار دهی شده هستند تا کیفیت نخ و فرش نهایی مطلوب و فرش بافته شده، بادوام باشد.
  • در بافت تمامی فرشها از نخ ترک و نخ ایرانی مرغوب استفاده میگردد.
  • دستگاه های مورد استفاده در فرش بافی در کارخانه فرش کاشان، از مدل های دستگاه های مطرح بافندگی فرش مانند HCP ، HCI و شونهر  Schonherrهستند که در نوع خود بهترین هستند.
  • اعاد فرش های کارخانه فرش کاشان، در ابعاد مختلف ۴ متری، ۶ متری، ۹ متری و ۱۲ متری عرضه میگردد
  • در نهایت فرش با رقابتی ترین قیمت، به قیمت کارخانه و تولیدی برای مشتریان محترم عرضه میگردد.

 جمع بندی نهایی

همواره خرید یک کالای خاص با قیمت مناسب و کیفیت بالا از دغدغه افراد جامعه برای رفع نیاز های گوناگون شان می باشد . کارخانه فرش کاشان اقدام به عرضه فرش با کیفیت کاشان در فروشگاه کوروش در تهران نموده است شما میتوانید بهترین کیفیت، مناسب ترین قیمت و به روزترین طرح ها و نقش ها ی فرش را در فروشگاه فرش کاشان پیدا نموده و فرش مد نظر خود را با ضمانت ۵ ساله خریداری نمایید.

 

تماس با فروشگاه فرش کوروش ——————————————– ۰۹۱۰۱۵۵۶۱۶۸ – ۰۲۱۷۷۳۲۰۰۳۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *