گالری فرش کاشان | فرش کاشان جدید

فرش اصفهان

فرش اصفهان

فرش اصفهان ،طرحی نو ،جذاب،دل انگیز می باشد که جز طرح های سنتی محسوب می شود که هیچ گاه قدیمی نمی شوند و به دلیل چشم نوازی خاصی که این طرح دارد همیشه آرامش خاصی را به چشمان شما عزیزان هدیه می کند.

و این موضوع را می توان در میزان درخواست کشور های دیگر برای خریداری فرش ایرانی و میزان بسیار بالای صادرات فرش ماشینی کاشان بدان رسید.اما کارشناسان فرش ماشینی به این موضوع بسنده نکردند که صرفا حیات خود را ادامه دهند.

 

تاریخ شناسان بزرگ قدمت تقریبی فرش را به هزاره دوم پیش از میلاد نسبت داده اند و جالب تر اینجاست و بهتر است بدانید که قدیمی ترین فرش جهان به نام فرش پازیریک مربوط به کشور عزیزمان ایران می باشد و این نشان دهنده این موضوع می باشد،اولین فرش ها در ایران بافت می شده است.همانطور که می دانید فرش دستبافت قدمت خیلی بیشتری نسبت به فرش ماشینی دارد و تاریخچه فرش ماشینی به ابتدای دهه ۵۰ هجری شمسی بر می گردد.

با ورود تکنولوژی و بافت فرش توسط دستگاه های مخصوص و نه توسط انسان در ابتدا و در نگاه اول همه کارشناسان فکر میکردند این موضوع پدیده ایی قطعا زود گذر می باشد و نامید بودند،اما در واقع این طور نشد و نه تنها ورود فرش ماشینی در کنار فرش ماشینی در کنار فرش دستبافت این صنعت را رو به انزوا نکشاند ،بلکه در امروز می توان دید قدرت این صنعت به طور چشم گیری افزایش پیدا کرده است.

فرش اصفهان كرم

فرش اصفهان ۱۵۰۰ شانه

و این موضوع را می توان در میزان درخواست کشور های دیگر برای خریداری فرش ایرانی و میزان بسیار بالای صادرات فرش ماشینی کاشان بدان رسید.اما کارشناسان فرش ماشینی به این موضوع بسنده نکردند که صرفا حیات خود را ادامه دهند.

و سعی کردند علاوه بر قوت دادن به صنعت فرش بافی ایران،آوازه ایی بالاتر از فرش دستبافت پیدا کنند و به این مهم با وارد کردن بهترین دستگاه آلات بافت فرش ماشینی،وارد کردن بهترین جنس نخ(اکرولیک) و به کار بردن بهترین متریال در بافت فرش ماشینی بدان رسیدند.فرشی که هم از لحاظ زمانی و هم از لحاظ قیمتی به صرفه است و این موضوعات باعث این شده است جمعیت بی شماری از مردم با شعور ایرانی خواهان خرید فرش کاشان جدید  شوند.

در این بین شهرستان کاشان قلب و،محور و پایتخت فرش ماشینی لقب گرفته است.در حال حاضر پایین ترین شانه و تراکم تولیدی کارخانه کاشان مربوط به فرش های ۵۰۰ شانه با تراکم ۱۰۰۰ و بالاترین شانه و تراکم که البته خیلی وقت هم نیست که بافت و معرفی شده است،فرش های ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ هستند که دستگاه بافت این دسته از فرش های ماشینی،یعنی فرش های ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ ،HCEX2 می باشد که هزینه خریداری آن ۲٫۲۵۰٫۰۰ یورو بوده است و از شرکت وندیل بلژیک وارد کشور شده است.

 

در حال حاضر تنها طرح های اندکی در غالب فرش های ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ توسط کارشناسان خبره و پرتوان کارخانه فرش کاشان طراحی،بافت و عرضه شده اند.در این میان یکی از برجسته ترین این طرح ها بی شک و گمان طرح اصفهان می باشد که همانطور که در ابتدا بیان شد باالوقع طرحی چشم نواز است.
در ابتدا بهتر است قبل از بیان ویژگی های بی شمار این طرح ،یعمی طرح اصفهان،مفهوم شانه و تراکم را برای شما عزیزان بیان کنیم تا برای شما قابل فهم شود،اصلا معنای فرش ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ چیست؟

شانه و تراکم:به تعداد ریشه یا گره در هر متر مربع از عرض فرش را تراکم عرضی یا شانه فرش می گویند و به تعداد ریشه یا گره در هر متر مربع در طول فرش تراکم طولی فرش یا تراکم می گویند.برای مثال فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ به این معنا است که در هر متر مکعب از عرض فرش معادل۱۵۰۰ گره بافت و در هر متر ربع از طول ۴۵۰۰ گره بافت می شود.

نمایندگی فرش کاشان در اصفهان

 

ویژگی فرش طرح اصفهان ۱۵۰۰ شانه

  1.  طرح اصفهان ،طرحی ترنج دار و زیبا می باشد که باعث می شود خانه شما نقلی و زیبا نشان داده شود،گویی که شما زیبا ترین خانه را دارید.
    فرش های ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ به دلیل ریز بافت بودن جلوه ایی سه بعدی به طرح های موجود در خود می دهد.این موضوع به علاوه طرح زیبای اصفهان باعث این موضوع می شود که بینندگان آن چند ثانیه بدون فکر به آن خیره شوند.ریز بافتی این دسته از فرش ها را به فرش دستبافت خیلی زیاد شبیه کرده است.
  2. طرح اصفهان در رنگ بندی های مختلفی همچون سرمه ایی،کرم و نقره ایی بافت و به بازار عرضه می شود و از این طریق دست شما خیلی باز در انتخاب رنگ مورد دلخواه خواهد بود.طرح اصفهان همانطور که بیان شد جز طرح های ترنج دار و خلوت بوده و به همین واسطه چشمان شما پس از چند لحظه نگاه کردن ،خسته نمی شود و این موضوع خیلی با اهمیت می باشد.
  3. فرش اصفهان ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ ،فقط در همین شانه و تراکم بافت و به قولی تک شانه است و در همه ابعاد استاندارد بافت و عرضه می شود.
  4.  فرش طرح اصفهان به دلیل کیفیت بالای خود دارای ۵ سال ضمانت که شامل ثبات رنگ پس از شستشو و عدم گسستگی فرش است .
  5. فرش اصفهان به محض ورود به بازار خواهان زیادی از کشور های اروپایی و حاشیه خلیج همیشه فارس داشته است و این موضوع باعث افزایش میزان صادرات می شود.

قیمت فرش کاشان طرح اصفهان۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰:فرش های ۱۵۰۰ شانه با بهترین دستگاه بافت می شود،در آن بهترین متریال به کار می رود،دستبافت گونه است و همه این عوامل بیانگر قیمت و ارزش بالای این دسته از فرش هاست.

و در آخر می خواهیم در این مقاله به شما این اطمینان را بدهیم که شما با خرید این فرش نه از لحاظ کیفیت ،بلکه صرفا از لحاظ زیبایی این فرش ،از انتخاب خود خوشنود می شوید و سالیان سال از این انتخاب خود پشیمان نمی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *