وبلاگ

فرش سجاده ای ارزان قیمت

فرش نمازخانه ای

بررسی همه جانبه فرش سجاده ای ارزان قیمت

فرش سجاده ای ارزان به یکی از ملاک های اصلی خریداران برای خرید فرش سجاده ای تبدیل شده است؛ به طوری که اکثر افراد به دنبال فرش سجاده ای ارزان قیمت برای مساجد هستند.

فرش های سجاده ای که غالبا در مساجد مورد استفاده قرار می گیرند در واقع یک نمونه از انواع سجاده ها می باشد، که زیبایی خاص و معنویی را به مساجد می بخشد. سجاده ها، از گذشته تا کنون جایگاهی قابل احترام و متبرکه بوده است که علاوه بر نام و یاد خداوند منجر به حفظ نظافت نمازگزار نیز می شود.

 بررسی ابعاد فرش  های سجاده ای

ابعاد فرش های سجاده ای برای مساجد و همچنین حسینیه ها به صورت رول در عرض ۲۵/۱ و طول متناسب با محیط طراحی و تولید می گردد.

برخی از مساجد برای راحتی در جمع کردن و پهن کردن فرش های سجاده ای، ترجیح می دهند که فرش مسجد خود را به صورت قطعات کوچکتر در حدود فرش ۹ متری طراحی و تهیه کنند.

با وجود این گونه فرش سجاده ای دیگر دغدغه ای برای جمع آوری و پهن کردن فرش ها به وجود نمی آید و همچنین فرش ها سبک تر می شوند و حمل و نقل آن ها به مراتب آسان تر می گردد. علاوه بر آن شست شوی اینگونه فرش ها بسیار راحت تر از رول های فرش سجاده ای است. یکی از بهترین مراکز و شرکت ها در زمینه فرش سجاده ای ارزان قیمت، کارخانه فرش کاشان است.

کارخانه فرش کاشان یکی از بهترین و نام آشناترین کارخانه ها در زمینه فرش است که شما می توانید هر نوع فرش با هر تراکم و نقش و رنگی را سفارش دهید و مستیقما از کارخانه و بدون هیچ واسطه ای خرید کنید.

فاکتور های قیمت گذاری بر فرش های سجاده ای

فرش های سجاده ای ارزان قیمت با چند فاکتور خاص قیمت گذاری می شوند. که در ادامه بیشتر با این فاکتور ها آشنا می شویم.

·      جنس نخ فرش| مهم ترین فاکتور برای قیمت گذاری

جنس نخ ها بیشترین تاثیر را بر روی قیمت فرش های سجاده ای می گذرند. نخ های بکار رفته در فرش های سجاده ای عبارتند از:

۱- نخ BCF

ارزان ترین نوع نخ برای فرش های سجاده ای، نخ BCF می باشد که در فرش هایی استفاده می شود که برای افغانستان ارسال می گردد.

در حالت کلی فرش هایی که با نخ BCF بافته می شود، فرش های درجه سوم به حساب می آیند.

۲- نخ پلی استر

فرش هایی که با نخ پلی استر بافته می شوند به فرش های درجه دو معروف هستند که کیفیت و مقاومت بالاتری را نسبت به نخ BCF دارند.

۳- نخ اکریلیک بایر آلمان

اما مرغوب ترین نوع نخ بکار رفته در فرش ها، نخ اکریلیک بایر آلمان است. بدلیل رفت وآمد زیاد نمازگزاران در مساجد این نوع نخ بهترین گزینه بوده وهمچنین در حالت کلی فرش های تمام اکریلیک بهترین کیفیت را در میان سایر نخ های بکار رفته در فرش های سجاده ای دارند.

·      تعداد شانه و تراکم فرش| تاثیرگذار بر کیفیت و قیمت فرش سجاده‌ ای

تعداد شانه های فرش تاثیر بسزایی بر روی کیفیت و همچنین قیمت فرش های سجاده ای دارند. علاوه بر این هر چه تعداد شانه های فرش بالاتر رود، ظرافت و کیفیت و همچنین مواد مصرف شده در آن بیشتر می شود.

همچنین یکی از نکاتی که به هنگام خرید فرش های سجاده ای نباید از آن غافل شوید، رابطه عکس تراکم و خاب فرش ها می باشد. یعنی این که هر چه تراکم فرش سجاده ای بالاتر رود خاب فرش پایین می آید.

بهترین تراکم برای فرش های سجاده ای ۵۰۰ شانه است. چنانچه به دنبال فرش سجاده ای ارزان قیمت می گردید، بهترین گزینه فرش سجاده ای با تراکم ۴۴۰ شانه است. اما با این وجود کارخانه فرش کاشان با توجه به سفارشات مشتریان خود توان تولید فرش سجاده ای ۷۰۰ شانه و همچنین ۱۰۰۰ شانه را دارا می باشد. که این ویژگی یکی از بهترین ویژگی های کارخانه فرش سجاده ای کاشان می باشد

فرش ارزان قیمت

قیمت فرش در ایران

فرش سجاده ای ارزان قیمت خوبه

·      وزن فرش| نکته بسیار مهم در هنگام خرید فرش سجاده ای ارزان قیمت

وزن فرش های سجاده ای به یکی از نکات بسیار مهم خریداران برای انتخاب فرش ارزان قیمت تبدیل شده است.

ضخامت یکی از اصلی ترین موارد تعیین کننده وزن فرش سجاده ای می باشد زیرا اگر فرش سجاده ای ضخامت خاصی نداشته باشد بدین منظور است که از کیفیت خوبی بهره نمی برد و از نوعی پارچه برزنت تشکیل شده است.

معرفی و شناخت انواع فرش سجاده ای

شناخت انواع فرش های سجاده ای یکی از نکات بسیار مهم در هنگام خرید فرش سجاده ای است. در ادامه به انواع فرش سجاده ای می پردازیم.

*فرش محرابی| فرشی هایی با نقش محراب

فرش محرابی ابی

فرش سجاده کاشان

فرش محرابی یک نمونه از فرش های سجاده ای است که در بیشتر مساجد از آنها استفاده می شود. در فرش های سجاده ای به دلیل فضای کم، دو لچک فرش به هم دیگر نزدیک می شود و تشکیل محراب می دهند و به همین دلیل است که این گونه از فرش ها، فرش محرابی می گویند.

*فرش تشریفات| فرشی بدون طرح و نقش

فرش سجاده تشریفاتی ابی

فرش تشریفاتی ابی

فرش تشریفات اکثرا مساجد اهل سنت دیده می شود. زیرا اهل سنت از نماز خواندن بر فرش هایی که دارای نقش و نگار بوته و سایر نقوش پرهیز می کردند به همین دلیل است که از فرش سجاده ای بدون طرح و نقش استفاده می کنند.

فرش سجاده ای تشریفات، شباهت بسیار زیادی به فرش های کناره دارد و همانند آن ها بدون نقش و نگار می باشند.

کارخانه فرش کاشان هر دو نوع فرش سجاده ای را با بهترین کیفیت تولید می کند و بسته به نظر شما مشتریان عزیز هر نوع فرش سجاده ای را در هر طرح و نقشی تولید می کند و همچنین از ویژگی های منحصربفرد این کارخانه، ارسال به تمامی نقاط ایران است. که شما می توانید پس از خرید حضوری و یا حتی غیر حضوری از کارخانه، فرش خود را درب منزل خود تحویل بگیرید.

معرفی متداول ترین رنگ های فرش سجاده ای ارزان

رنگ سبز، پرفروش ترین و متداول ترین رنگ در میان سایر رنگ ها در زمینه فرش سجاده ای می باشد. زیرا این رنگ با حال و هوای مساجد و حسینیه ها بسیار سازگاری دارد.

اما فرش های سجاده ای در رنگ های دیگری نیز تولید می شوند که عبارتند از:

  • قرمز روناسی
  • آبی
  • سرمه ای

برای کم شدن هزینه می توانید از یکی از رنگ های بالا انتخاب کنید و از فرش هایی با تراکم کمتر و یا فرش هایی که با پلی استر بافته شده اند استفاده نمایید.

جمع بندی

ما در این مقاله به بررسی فرش سجاده ای ارزان قیمت پرداختیم و همچنین به نکاتی اعم از  بررسی ابعاد فرش سجاده ای و فاکتور های قیمت گذاری بر فرش سجاده ای و همچنین شناخت انواع فرش سجاده ای و معرفی متداول ترین نوع رنگ های فرش سجاده ای پرداختیم. یکی از شرکت هایی که شما می توایند به راحتی هر چه تمام تر چه حضوری و چه غیر حضوری  فرش سجاده ای خرید کنید، شرکت فرش سجاده ای کاشان است. شما می توانید بدون واسطه و مستقیما از شرکت فرش کاشان، فرش خریداری کنید و درب مسجد تحویل بگیرید زیرا شرکت فرش کاشان ارسال به تمامی نقاط ایران را دارد. امیدواریم نکات ذکر شده برای شما مفید و کاربردی بوده باشد از همراهی شما با سایت فرش کاشان بسیار سپاسگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *